Noliktavas Marķēšanas Sistēmas Rokasgrāmata Iesācējiem

December 18, 2023
koka transportēšanas paletes sakrautas noliktavas plauktos
Publicēts  Atjaunots  

Neatkarīgi no tā, vai vadāt nelielu noliktavu vai lielu piegādes centru, organizētai un labi marķētai noliktavai ir būtiska nozīme, lai darbība noritētu efektīvi. Labi plānota un pareizi pielietota marķēšanas sistēma var uzlabot precizitāti, efektivitāti, drošību un klientu apmierinātību.

Neatkarīgi no tā, vai tikai sākat darbu vai vēlaties uzlabot pašreizējo sistēmu, lasiet šo rokasgrāmatu, lai uzzinātu, cik svarīga ir noliktavas marķēšanas sistēma un kā to ieviest savā uzņēmumā.

 

Kas ir noliktavas marķēšanas sistēma?

 • Noliktavas marķēšana:
 • Noliktavas marķēšanas sistēma apzīmē uzglabāšanas vietu un produktu marķēšanas un identificēšanas procesu noliktavā vai piegādes centrā. Noliktavas marķējumu var lietot uz grīdas, statnēm, plauktiem, kastēm un pat atsevišķiem produktiem vai paletēm, lai palīdzētu noteikt to atrašanās vietu un saturu.

 • Noliktavas marķēšanas sistēmas nozīme:
 • Labi izstrādāta noliktavas marķēšanas sistēma ir būtiska, lai nodrošinātu, ka darbinieki var ātri un viegli atrast produktus un materiālus. Tas ne tikai palielina efektivitāti un produktivitāti, bet arī samazina kļūdu un nelaimes gadījumu iespējamību, kas var rasties, nepareizi novietojot vai nepareizi rīkojoties ar precēm. Turklāt efektīvas noliktavas marķēšanas sistēmas ieviešana var palīdzēt uzņēmumiem optimizēt telpu, samazināt nekārtību un uzlabojot organizētību.

 • Noliktavu marķēšanas sistēmu veidi:
 • Ir vairāki noliktavu marķēšanas sistēmu veidi, tostarp:

   

  Statņu marķējumi

  Statņu marķējumus parasti izmanto, lai apzīmētu atsevišķus plauktus vai nodalījumus. Marķējumus bieži izgatavo no poliestera, papīra vai vinila, un tos bieži ievieto marķējumu vai zīmju turētājos, lai pasargātu no nodiluma. Tos piestiprina pie statnēm ar magnētiem vai līmi.

   

  Grīdas marķējumi

  Grīdas marķējumu izmanto, lai apzīmētu ejas, celiņus un kustības joslas noliktavā. Šos marķējumus bieži izgatavo no izturīgiem materiāliem, piemēram, vinila vai poliestera, un uz tiem var būt bultiņas, cipari vai simboli, kas palīdz regulēt kustību.

   

  Eju un nodalījumu marķējumi

  Eju un nodalījumu marķējumus izmanto, lai apzīmētu atsevišķas noliktavas vai piegādes centra daļas. Šos marķējumus var piestiprināt pie grīdas vai griestiem, un tajos var būt cipari, burti vai noteiktas krāsas.

   

  Palešu marķējumi

  Palešu marķējumu izmanto, lai apzīmētu atsevišķas paletes un to saturu. Šie marķējumi var ietvert tādu informāciju kā produkta nosaukumu, preču vienību, partijas numuru un derīguma termiņu.

  Neatkarīgi no tā, kādu noliktavas marķēšanas sistēmu izvēlaties, mērķis ir nodrošināt, lai darbinieki varētu ātri un precīzi atrast produktus un materiālus.

   

  noliktava pilna ar kartona kastēm kas sakrautas plauktos

  Kāpēc jūsu uzņēmumam ir nepieciešama noliktavas marķēšanas sistēma

 • Palielināta efektivitāte un produktivitāte
 • Ieviešot noliktavas marķēšanas sistēmu, varat samazināt laiku un pūles, ko darbinieki velta produktu un materiālu meklēšanai. Tas ne tikai palielina kopējo efektivitāti un produktivitāti, bet arī samazina kļūdu un nelaimes gadījumu iespējamību, kas var rasties, nepareizi novietojot vai nepareizi rīkojoties ar precēm.

 • Paaugstināta drošība
 • Labi izstrādāta noliktavas marķēšanas sistēma var arī uzlabot drošību noliktavā vai piegādes centrā. Izmantojot grīdas marķējumu, jūs varat iezīmēt kustības joslas, celiņus un bīstamās zonas, tādējādi samazinot nelaimes gadījumu un traumu risku.

 • Labāks telpas izmantojums
 • Noliktavas marķēšanas sistēma var arī palīdzēt uzņēmumiem optimizēt telpu un samazināt nekārtību. Precīzi norādot produktu un materiālu atrašanās vietu, varat novērst nevajadzīgu atkārtotu pārkraušanu un nodrošināt, ka preces tiek uzglabātas vispiemērotākajā vietā. Tas ne tikai ietaupa laiku un pūles, bet arī palīdz organizēt darbu un samazina produktu bojājumu risku.

 • Uzlabota klientu apmierinātība
 • Visbeidzot, noliktavas marķēšanas sistēma var palīdzēt uzņēmumiem uzlabot klientu apmierinātību, nodrošinot pasūtījumu ātru un precīzu izpildi. Samazinot kļūdas un kavējumus, uzņēmumi var palielināt klientu lojalitāti un veicināt atkārtotu sadarbību.

  Kopumā, ieviešot noliktavas marķēšanas sistēmu, dažāda lieluma uzņēmumi var gūt daudz priekšrocību. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties uzlabot efektivitāti, uzlabot drošību vai optimizēt telpu, labi izstrādāta marķēšanas sistēma var palīdzēt sasniegt jūsu mērķus.

   

  Piemērotu noliktavas marķējumu izvēle jūsu uzņēmumam

 • Pārdomājiet vajadzības
 • Pirms izvēlēties savam uzņēmumam piemērotus noliktavas marķējumus, ir svarīgi apzināt konkrētās vajadzības. Uzdodiet sev šādus jautājumus:

  1. Kāda veida produktus vai materiālus mēs uzglabājam?
  2. Cik daudz vietas mums ir pieejams?
  3. Cik bieži mēs pārvietojam vai rotējam inventāru?
  4. Kāda veida kustības plūsma mums ir jānodrošina?
  5. Kāds drošības līmenis ir nepieciešams mūsu produktiem?

  Izprotot savas vajadzības un mērķus, varat izvēlēties jūsu prasībām atbilstošu marķējumu.

 • Materiāls un kalpotspēja
 • Izvēloties noliktavas marķējumu, ir svarīgi ņemt vērā materiālus un to kalpotspēju. Marķējumiem, kas tiks pakļauti skarbai videi vai biežai lietošanai, var būt nepieciešams izturīgāks materiāls, piemēram, poliesters. Savukārt marķējumiem, kas ir paredzēti mazāk prasīgai videi, var izmantot lētākus materiālus, piemēram, papīru vai vinilu.

 • Piestiprināšana
 • Svarīgs apsvērums ir arī noliktavas marķējumu piestiprināšanas metode. Pašlīmējošie marķējumi ir paredzēti pastāvīgai lietošanai, savukārt marķējumus ar magnētisku stiprinājumu var viegli noņemt vai mainīt to atrašanās vietu atkarībā no vajadzībām.

 • Izmērs un redzamība
 • Pārāk mazi marķējumi var būt grūti salasāmi vai nesniegt pietiekami daudz informācijas, savukārt pārāk lieli marķējumi var aizņemt pārāk daudz vietas. Turklāt marķējumi jānovieto redzamā vietā, lai darbinieki varētu ātri un viegli atrast vajadzīgo informāciju.

 • Pielāgošana un zīmolrade
 • Visbeidzot, apsveriet, vai jums nepieciešami pielāgoti marķējumi, kas ietver jūsu uzņēmuma logotipu, zīmolu vai konkrētu informāciju par produktu. Pielāgoti marķējumi var palīdzēt uzlabot zīmola atpazīstamību un atvieglot darbinieku spēju identificēt konkrētus produktus vai materiālus.

  Apsverot šos faktorus un izvēloties savam uzņēmumam piemērotus noliktavas marķējumus, jūs varat nodrošināt, ka jūsu marķēšanas sistēma ir lietderīga un efektīva.

  pilni noliktavas plaukti ar vienāda izmēra kartona kastēm preču glabāšanai 

   

  Noliktavas marķēšanas sistēmas ieviešana

  Noliktavas marķēšanas sistēmas ieviešana var šķist grūts uzdevums, taču tam tā nav jābūt. Lūk, daži soļi, kas palīdzēs veiksmīgi ieviest marķēšanas sistēmu:

 • Plānojiet izkārtojumu
 • Pirms sākat noliktavas marķēšanu, ir svarīgi izplānot tās izkārtojumu. Ņemiet vērā telpas lielumu un formu, uzglabājamo produktu vai materiālu veidu un kustības plūsmu. Tas palīdzēs noteikt labāko vietu marķējumiem un nepieciešamos marķējumu veidus.

 • Izvēlieties marķējumus
 • Kad ir izstrādāts izkārtojuma plāns, ir pienācis laiks izvēlēties marķējumus. Apsveriet iepriekš minētos faktorus, piemēram, materiālu un kalpotspēju, stiprinājumu, izmēru un redzamību, kā arī pielāgošanu un zīmolradi.

 • Izstrādājiet marķēšanas stratēģiju
 • Kad esat izvēlējies marķējumus, izstrādājiet marķēšanas stratēģiju. Izlemiet, kāda informācija tiks iekļauta katrā marķējumā, piemēram, informācija par produktu, informācija par atrašanās vietu un drošības informācija. Nosakiet katra marķējuma izvietojumu un pārliecinieties, ka tas ir konsekvents visā noliktavā. (Un pārliecinieties, ka izvairāties no šīm piecām biežāk pieļautajām marķēšanas kļūdām!)

 • Apmāciet savus darbiniekus
 • Lai gūtu panākumus, ir ļoti svarīgi apmācīt darbiniekus par jauno marķēšanas sistēmu. Pārliecinieties, ka visi saprot jauno marķēšanas stratēģiju un to, kā lasīt un saprast marķējumus. Tas palīdzēs uzlabot efektivitāti un precizitāti jūsu noliktavā.

 • Novērtējiet, UZTURIET UN atjaunojiet
 • Visbeidzot, regulāri novērtējiet, uzturiet un atjaunojiet marķēšanas sistēmu. Tas palīdzēs noteikt jomas, kurās nepieciešami uzlabojumi, un nodrošināt, ka sistēma joprojām atbilst jūsu vajadzībām un prasībām. Lai uzzinātu vairāk, varat izlasīt arī citu mūsu bloga ierakstu par noliktavas marķējuma uzturēšanu.

  Ievērojot šos soļus, varat ieviest veiksmīgu noliktavas marķēšanas sistēmu, kas uzlabos efektivitāti un produktivitāti jūsu uzņēmumā.

   

  Secinājumi

  Visbeidzot, noliktavas marķēšanas sistēma ir svarīgs efektīvas un labi organizētas noliktavas vai piegādes centra komponents. Ieviešot marķēšanas sistēmu, kas pielāgota jūsu konkrētajām vajadzībām un prasībām, varat uzlabot efektivitāti, drošību un optimizēt telpu.

  Izvēloties noliktavas marķējumu, ir svarīgi ņemt vērā tādus faktorus kā materiālus un kalpotspēju, stiprinājumus, izmērus un redzamību, kā arī pielāgošanu un zīmolradi. Pieņemot pamatotus lēmumus un izvēloties jūsu uzņēmumam piemērotus marķējumus, jūs varat nodrošināt, ka jūsu marķēšanas sistēma ir lietderīga un efektīva.

  Mēs, ERGOSTOCK, piedāvājam plašu noliktavu marķējumu klāstu, kas atbilst jūsu konkrētajām vajadzībām. Mūsu produkti ir izstrādāti tā, lai palīdzētu jums sasniegt mērķus un uzlabot darbību – no atrašanās vietas un eju marķējumiem līdz statņu un grīdas marķējumiem.

  Paldies, ka lasījāt un sekojiet līdzi, lai saņemtu vairāk noderīgu padomu un ieskatu mūsu blogā!

  Publicēts  Atjaunots