5 Galvenās Noliktavas Preču Marķēšanas Kļūdas

December 18, 2023
marķēti noliktavas plaukti un preču uz kastes tajos
Publicēts  Atjaunots  

Noliktavas marķējums ir viens no visvairāk nenovērtētajiem noliktavas pārvaldības aspektiem. Protams, nav jau tik aizraujoši kā automatizācijas un robotizācijas revolūcija ar visiem jaunajiem droniem un tālvadības pacēlājiem. 


Tomēr, neraugoties uz to vienkāršību, mūsdienās etiķetes nav mazāk aktuālas kā
pagājušā gadsimta 30. gados, kad R. Stentons Eiverijs (R. Stanton Avery) tās izgudroja (tas ir, vismaz pašlīmējošās etiķetes). Noliktavas preču svītrkodu etiķetes var uzlabot produktivitāti, palīdzēt optimizēt preču plūsmu un nodrošināt vienmērīgu ikdienas darbību – galu galā arī palielināt peļņu.


Neatkarīgi no tā, vai esat pieredzējis noliktavas vadītājs vai jaunpienācējs noliktavu marķēšanas pasaulē, mēs esam sagatavojuši dažus padomus un ieteikumus, kas palīdzēs Jums izvairīties no biežāk pieļautajām marķēšanas kļūdām, kuras var izraisīt darbības neefektivitāti, komplektēšanas kļūdas un palielināt izmaksas, un Jums būs vairāk laika pievērsties citiem noliktavas darbības aspektiem. 

Izpētīsim piecas noliktavas marķēšanas kļūdas, no kurām jāizvairās! 

1. kļūda: Nav skaidras marķēšanas
stratēģijas

Iedomājieties: noliktava, kurā darbinieki klīst apkārt un kasa galvu, meklējot produktus, kas, šķiet, ir vienkārši izgaisuši. Izklausās haotiski! Diemžēl tāda ir realitāte daudzās noliktavās, kur nav skaidras marķēšanas stratēģijas.

Domājiet par marķēšanas sistēmu kā par noliktavas GPS, kas novirza darbiniekus uz pareizo preču atrašanās vietu un nodrošina, ka preču komplektēšana ir vienkārša (un atšķirībā no Google Maps tā bez brīdinājuma nenosūtīs Jūs uz briesmīgām vienvirziena ielām!). 

Ja nav skaidras marķēšanas stratēģijas, noliktava var ātri kļūt par labirintu, kurā valda sajukums, tiek tērēts laiks un pieaug kļūdu skaits – tā ir īsta katastrofa.

Tāpēc neļaujiet savai noliktavai kļūt par labirintu! Tā vietā izstrādājiet marķēšanas stratēģiju savām unikālajām vajadzībām, izmantojot burtciparu kodus, krāsu kodus vai svītru kodus. Nodrošiniet, lai marķēšanas sistēma visā noliktavā būtu konsekventa un darbiniekiem viegli saprotama.

Neesat pārliecināts, ar ko sākt? Iepazīstieties ar mūsu rakstu Noliktavas marķēšanas sistēma 101: Rokasgrāmata iesācējam, kas palīdzēs Jums šajā procesā!

 marķētas noliktavas ejas ikea

2. kļūda️: Nepareiza marķējuma veida izvēle

Produktu un vietu marķēšana noliktavā šķiet vienkārša. Jūs vienkārši ņemat un pielīmējat marķējumu, vai ne?

Taču, izvēloties nepareizu marķējuma veidu, var rasties daudz problēmu. Piemēram, slikti iespiests vai nesalasāms marķējums rada acīmredzamas problēmas, kas apgrūtina svītrkodu skenēšanu un atrašanās vietas identificēšanu. Vai arī, iespējams, marķējums atsakās pavisam un nokrīt ekstrēmu temperatūru dēļ (piemēram, saldētavās – brrr!).

Šīs problēmas var izmaksāt dārgi, kā rezultātā tiek zaudēts laiks un samazināta produktivitāte.

Lai izvairītos no šīs marķēšanas kļūdas, izvēloties marķējumus, ir svarīgi ņemt vērā dažādus faktorus. 

 • Vide 🥶 – vai marķējumi tiks pakļauti ekstremālām temperatūrām vai mitrumam? Šādā gadījumā jāizvēlas marķējumu, kas spēj izturēt šos apstākļus.
 • Lasāmība 👀 – tas ir pašsaprotami, bet etiķetes ir bezjēdzīgas, ja tās nevar ātri un precīzi izlasīt. Etiķešu drukas kvalitātei ir ļoti liela nozīme, tāpēc ir vērts pameklēt cienījamu etiķešu ražotāju, ar kuru sadarboties.
 • Izmērs un formāts 📏mazas, sīkas etiķetes ir grūti izlasāmas no attāluma, bet slikti formatētas etiķetes rada neskaidrības un kļūdas. Centieties izvairīties no tā!

Lai pārliecinātos, ka esat izvēlējies pareizo marķējuma veidu, novērtējiet savas noliktavas un uzglabājamo preču vajadzības. Pēc tam apsveriet vidi, kurā izmantosiet marķējumu, un izvēlieties viegli salasāmu, izturīgu un Jūsu darbinieku vajadzībām atbilstošu marķējuma veidu. Atrodot atbilstošu marķējuma veidu, Jūsu marķēšanas sistēma nodrošinās efektīvu darbību un samazinās iespējamo kļūdu skaitu!

Lai uzzinātu plašāku informāciju par marķējuma veidiem, izlasiet mūsu emuāra ierakstu: Uzraksti uz plauktiem: Rokasgrāmata par plauktu marķējumu un zīmju turētāju veidiem, lai tās aizsargātu.

 

3. kļūda: Nekārtīga marķējumu izvietošana

Jums var būt vislabākās etiķetes pasaulē (parasti tās ir no Beaverswood®), bet tās ir vien tik labas, cik labi Jūs tās izvietojat.

Šīs kļūdas var radīt īstas galvassāpes, sākot ar nepareizā vietā pieliktām etiķetēm un beidzot ar nepareizi izlīdzinātām vai slikti piestiprinātām etiķetēm. Piemēram, nepareizi izvietotas etiķetes novedīs pie nepareizas produktu izvietošanas, neprecīzas inventāra uzskaites un lielāka kļūdu skaita, kā rezultātā tiks izniekots laiks un palielinātas izmaksas (īsts murgs).

Vieglākais veids, kā izvairīties no šāda veida kļūdām, ir ļaut veikt etiķešu izvietošanu ekspertiem. Iespējams, Jums radīsies kārdinājums likt savai komandai visu marķēt, taču varam garantēt, ka etiķešu izvietošana pašu spēkiem, nebūs kvalitatīva, ņemot vērā šādus faktorus:

 • Produktivitātes zudums 📉 – noliktavas darbinieki ir malači, bet nevar atrasties divās vietās vienlaicīgi. Tātad, ja viņi veic marķēšanu Jūsu noliktavā, tas nozīmē darbaspēka trūkumu citās jomās, piemēram, preču ievešanas, nosūtīšanas vai komplektēšanas un iepakošanas jomā.
 • Laika izšķērdēšana– pašu spēkiem veiktā marķēšana bieži vien aizņem vairāk laika nekā speciālistu veiktā marķēšana, jo parasti darbiniekiem trūkst pieredzes šajā jomā.
 • Kļūdas – jebkura etiķetes drukāšanas vai izvietošanas kļūda nozīmē dārgu atkārtotu drukāšanu un atkārtotu izvietošanu, kas aizņem vairāk laika un darba resursu.
 • Slikti rezultāti 👎 – ne savas vainas dēļ darbiniekiem reti ir nepieciešamā pieredze, lai efektīvi izvietotu etiķetes. Tas izraisa marķējuma saburzīšanos, atlīmēšanos un galu galā to nokrišanu.

 

4. kļūda: Marķējuma neaktualizēšana

Dinamiskajā noliktavas vidē, ja netiek atjaunināts marķējums, var rasties haoss. Tikai viena novecojusi etiķete var izraisīt stundām ilgu meklēšanu un neskaidrības vai, vēl sliktāk, nepareizas preces atlasi un nosūtīšanu!

Viens no veidiem, kā izvairīties no šīs kļūdas, ir veikt regulāru marķējuma pārskatīšanas procesu. Tas var būt tik vienkārši kā pastaiga pa noliktavu, lai identificētu etiķetes, kuras ir jāatjaunina vai jānomaina.

Vēl viena efektīva stratēģija ir marķēšanas sistēmas izmantošana, kas ļauj viegli atjaunināt visas etiķetes. Piemēram, Jūs varat izmantot magnētiskās viegli noslaukāmās plauktu sloksnes, kuras varat atjaunināt un pārvietot. Viss, kas Jums nepieciešams, ir noslaukāms marķieris, lai mainītu informāciju uz marķējuma. Varat izmantot arī etiķešu turētājus vai zīmju turētājus ar magnētisku pamatni, kas ļauj pēc vajadzības pārvietot marķējumu. Turklāt svītrkodu sistēmas, kuras var atjaunināt, izmantojot programmatūru, palīdz nodrošināt, ka preču kodi ir precīzi un aktuāli.

Atjauninot marķējumu, Jūs nodrošināsiet vienmērīgu darbību, ietaupīsiet laiku un samazināsiet izmaksas.

 noliktavas rohla novietota pie preču plauktiem

5. kļūda: Darbinieku neapmācīšana par marķēšanas sistēmu

Pēc tam, kad esat ieguldījis visas pūles, lai ieviestu lielisku noliktavas marķēšanas sistēmu, Jūs noteikti vēlēsieties nodrošināt, lai tā darbotos veiksmīgi. Un tas notiks tikai tad, ja Jūsu darbinieki zinās, kā pareizi lasīt un lietot marķējumu.

Tam nepieciešama apmācība. Tam nav jābūt nekam sarežģītam vai iespaidīgam, bet darbinieki ir jāapmāca par šādām tēmām:

 • Kā lietot jebkuru marķēšanas programmatūru
 • Marķējumu kodēšanas sistēmas izkārtojums
 • Katrā etiķetē iekļautā informācija, piemēram, informācija par produktu, informācija par atrašanās vietu un drošības informācija.
 • Vadlīnijas marķējuma atjaunināšanai un uzturēšanai (neaizmirstiet izlasīt mūsu rakstu: Padomi noliktavas marķēšanas sistēmas uzturēšanai)

Šādas apmācības var ietvert mācības ar pieredzējušiem darbiniekiem, interaktīvas video pamācības vai saistošus tiešsaistes mācību moduļus. Turklāt, sniedzot rakstveida vadlīnijas par marķēšanas sistēmas lietošanu, darbinieki var uz tām atsaukties un tas uzlabos viņu izpratni. To visu vajadzētu nostiprināt ar regulārām zināšanu pārbaudēm.

Pienācīgi apmācot darbiniekus par marķēšanas sistēmu, varat nodrošināt, ka sistēma tiek izmantota efektīvi, lietderīgi un precīzi. Galu galā tas samazinās iespējamo kļūdu skaitu, palielinās produktivitāti un veicinās efektīvu noliktavas darbību – jauki!

 

Secinājums

Marķēšana, iespējams, nav tik aizraujoša kā mākslīgais intelekts vai roboti, taču tā ir ne mazāk svarīga. Patiesībā tas ir tieši tas faktors, kas palīdz uzlabot noliktavas darbību, un novērst jucekli. 

Tāpēc atcerieties, ka labi īstenota marķēšanas stratēģija ietver:

 • Attiecīgā marķējuma veida izvēli
 • Piemērotu marķējuma izvietošanas nodrošināšanu
 • Regulāru marķējuma atjaunināšanu
 • Darbinieku apmācības par marķēšanas sistēmu

Izvairoties no šajā rakstā minētajām biežāk pieļautajām marķēšanas kļūdām, Jūs ietaupīsiet laiku un naudu, kā arī uzlabosiet krājumu uzskaites precizitāti, kas var būtiski ietekmēt Jūsu peļņas rādītājus.

Tāpēc veltiet laiku tam, lai regulāri pārskatītu savu marķēšanas sistēmu, un rīkojieties, lai risinātu visas problēmas. Pēc tam, pieliekot nedaudz pūļu, Jūs iegūsiet marķēšanas sistēmu, kas efektīvi un produktīvi atbalstīs Jūsu noliktavas darbību. 

Paldies, ka izlasījāt šo rakstu, un novēlam Jums visu to labāko marķēšanā!

 

Publicēts  Atjaunots