12 lietas, kas jāņem vērā, izvēloties biroja krēslu

June 30, 2024
12 lietas, kas jāņem vērā, izvēloties biroja krēslu
Publicēts  Atjaunots  

Ilgas stundas, kas pavadītas sēžot pie datora, ir ierasta parādība mūsdienu darba vidē. Eurostat pētījumā atklāts, ka gandrīz četri no katriem desmit Eiropas Savienībā (ES) nodarbinātajiem 2017. gadā (39 %) darbu veica sēdus pozīcijā. Pētījums ietvēra biroja darbiniekus, kas izmanto datorus, darbiniekus zvanu centros un transportlīdzekļu vadītājus.

Neatkarīgi no tā, cik daudz laika Jūs pavadāt sēžot, Jūs varat sevi pasargāt no locītavu sāpēm un pat palielināt produktivitāti, ieguldot augstas kvalitātes biroja krēslā. Tas ļaus Jums strādāt efektīvāk un izvairīties no muguras sāpēm un citām muskuļu un skeleta sistēmas saslimšanām, kas ir aktuālas daudziem sēdoša darba darītājiem. Šeit ir 12 svarīgas lietas, kas jāņem vērā, izvēloties biroja krēslu. Kad būsiet izlasījis šo rakstu, īstā biroja krēsla meklēšana būs daudz vienkāršāka!

 

1. Materiāls

Daži no visbiežāk izmantotajiem materiāliem biroja krēslu ražošanā ir:

 • Īstā āda: izgatavota no miecētas govs ādas vai aitas ādas, īstas ādas biroja krēsli ir mīksti, vēsi, eleganti un izturīgi.
 • Mākslīgā āda: lai gan mākslīgās ādas biroja krēsli izskatās līdzīgi kā īstā āda, tie parasti ir izgatavoti no citiem materiāliem, tostarp sintētiskiem vai organiskiem audumiem.
 • Vinils: vinila biroja krēsli ir mīksti un ērti, un, tā kā vinils ir sintētisks audums, tas ir dabiski izturīgs pret ūdeni un citiem šķidrumiem.
 • Neilons: parasti tiek izmantots, lai izveidotu tīkla atzveltnes, un tas ir vēl viens materiāls, no kura tiek izgatavoti biroja krēsli. Neilona biroja krēsli ir vēsi, elpojoši un viegli.
 • Plastmasa: lētākais variants, plastmasas biroja krēsli parasti tiek izmantoti gaidīšanas zonās, kur nepieciešams liels skaits krēslu.
 • Koks: senākais materiāls, kas tiek izmantots biroja krēslu izgatavošanai, ir koks. Koka biroja krēsli ir izturīgi, pievilcīgi un pieejami neskaitāmos stilos.

2. Muguras atbalsts

Izvēloties biroja krēslu, apsveriet, vai tas piedāvā jostasvietas atbalstu. Daži cilvēki uzskata, ka muguras sāpes rodas tikai smagos darbos, piemēram, būvniecībā vai ražošanā, taču tieši biroja darbinieki visbiežāk ir pakļauti šai muskuļu un skeleta sistēmas saslimšanai. Lai samazinātu muguras lejasdaļas sāpju risku, izvēlieties biroja krēslu ar jostasvietas atbalstu. Jostasvietas atbalsts attiecas uz polsterējumu vai spilveniem ap atzveltnes apakšdaļu, kas atbalsta muguras jostasvietas daļu (Jūsu muguras zonu starp krūšu kurvi un iegurni). Tas stabilizē Jūsu muguras lejasdaļu, tādējādi samazinot stresu un mugurkaula sasprindzinājumu.

3. Svara izturība

Visiem biroja krēsliem ir noteikta svara izturība, kas jāievēro gan Jūsu drošības, gan krēsla kalpošanas laika dēļ. Ja Jūsu svars pārsniedz svara maksimumu, kuram paredzēts biroja krēsls, ikdienas lietošanas slodzes dēļ tas var salūzt.

Lielākajai daļai biroja krēslu ir svara izturība no 100 līdz 250 kilogramiem. Labā ziņa ir tā, ka daži biroja krēsli ir īpaši izstrādāti smagākiem cilvēkiem. Tie ir pazīstami kā liela izmēra un augsti biroja krēsli, un tiem ir izturīgāka konstrukcija, lai nodrošinātu lielāku svara izturību. Liela izmēra un augsti biroja krēsli ir pieejami ar 300, 400 un 500 kilogramu svara izturību. Papildus lielākai svara izturībai dažiem modeļiem ir arī lielāki sēdekļi un atzveltnes. Izvēlieties biroja krēslu ar lielāku svara izturību nekā Jūsu ķermeņa svars.

4. Riteņi

Ne visi biroja krēsli ir veidoti ar tradicionālu četru kāju dizainu. Daži ir aprīkoti ar montētiem riteņiem, kas ļauj jums ripot un griezties sēžot krēslā. Piemēram, ja Jums ir L veida rakstāmgalds, Jūs varat ripot vai griezties starp dažādām rakstāmgalda zonām. Ja vienā rakstāmgalda zonā atrodas dators, bet otrā - rakstāmpiederīki, izvēloties biroja krēslu ar riteņiem, varat ātri pārvietoties starp šīm zonām, nepieceļoties kājās.

Savā tīmekļa vietnē ASV Darba drošības un veselības aizsardzības pārvalde (OSHA) iesaka izmantot biroja krēslus ar pieciem riteņiem datoru darba vietās, lai veicinātu produktivitāti un samazinātu ievainojumu risku. Tradicionālos četrkāju krēslus joprojām var izmantot konferenču zālēs, gaidīšanas zonās un atpūtas telpās. Tomēr datoru darba vietām piecu riteņu biroja krēsla izvēle uzlabos Jūsu produktivitāti un vienlaikus radīs drošāku darba vidi.

5. Izmērs

Vieta ir nenovērtējama mūsdienu birojos, tāpēc, izvēloties biroja krēslu, ir svarīgi ņemt vērā tā izmēru.

Pirms biroja krēsla iegādes veiciet tās zonas mērījumus, kurā plānojat to izmantot. Izmantojot šos mērījumus, varat izvēlēties atbilstoša izmēra biroja krēslu. Atcerieties, ka mazu biroja krēslu vienmēr var ievietot lielā darba vietā, bet lielu biroja krēslu nevar ievietot mazā darba vietā. Šaubīšanās gadījumā izvēlieties biroja krēslu, kas ir vismaz par dažiem centimetriem mazāks par to zonu, kurā plānojat to izmantot.

6. Regulējams augstums

Fiksēta augstuma biroja krēsliem parasti attālums no sēdekļa līdz grīdai ir no 42 līdz 52 centimetriem, ļaujot lielākajai daļai biroja darbinieku tos ērti izmantot pie rakstāmgaldiem un darba vietām.

7. Stils

Biroja krēsla stils neietekmēs tā funkcionalitāti vai veiktspēju, taču tas ietekmēs krēsla estētiku un attiecīgi arī Jūsu biroja interjeru. Biroja krēsli ir pieejami neskaitāmos stilos, sākot no klasiskiem melniem direktoru krēsliem līdz krāsainiem moderniem un laikmetīgiem stiliem.

Tātad, kāda stila biroja krēslu Jums vajadzētu izvēlēties? Ja izvēlaties biroja krēslu lielam birojam, pieturieties pie pazīstama stila, lai radītu vienotu interjeru. Piemēram, ja Jūsu birojā pašlaik tiek izmantoti tradicionālie melnie direktoru krēsli, izvēlieties līdzīgu melnu direktoru krēslu stilu. No otras puses, ja Jūsu birojā izmanto brūnus ādas biroja krēslus, izvēlieties brūnu ādas stilu. Vienota stila izmantošana biroja krēsliem uzlabos biroja interjeru, radot vienotu telpu.

8. Gaisa caurlaidība

Daži biroja krēsli ir elpojošāki nekā citi, kas tos padara ideāli piemērotus biroja darbiniekiem, kuriem darba dienas laikā kļūst nepatīkami karsts. Tie ir pazīstami kā tīkla biroja krēsli, un tos raksturo atzveltne, kas izgatavota no caurlaidīga tīkla auduma.

Pēc definīcijas termins "tīkls" attiecas uz auduma šķiedrām, kas ir savienotas kopā, lai radītu tīmekļa izskatu. Tīkla biroja krēsliem nav cietas atzveltnes. Tā vietā tiem ir daļēji atvērta atzveltne. Rezultātā, sēžot tīkla biroja krēslā, jūs jutīsieties vēsāks un ērtāks. Tīkla atzveltne ļauj jūsu ķermeņa siltumumam izplūst, būtībā vēdinot jūsu ķermeni, kamēr strādājat.

Ja strādājat vēsā birojā, kur temperatūra pastāvīgi ir zem 20°C, vai ja parasti darba dienas laikā nejūtaties karsti, iespējams, jums nevajadzēs tīkla biroja krēslu. Tomēr, ja bieži jūtaties karsti strādājot, tīkla biroja krēsls ir gudrs ieguldījums. Tā caurlaidīgais atzveltnes materiāls ļaus jūsu ķermeņa siltumumam izplūst, tādējādi saglabājot Jūsu ķermeni komfortablā temperatūrā.

9. Roku balsti

Pareizs roku leņķis sēžot ļauj atbalstīt apakšdelmus, sēžot pie rakstāmgalda vai darba vietas. Bez roku balstiem Jums nebūs kur atbalstīt apakšdelmus, kas izraisīs noguruma palielināšanos, kā arī paaugstinās muskuļu un skeleta sistēmas saslimšanu risku. Rakstāmgaldiem un darba vietām roku balsti ir obligāta biroja krēslu īpašība. Citos biroja apgabalos, tostarp atpūtas telpās un gaidīšanas zonās, roku balsti ir pēc izvēles.

Saskaņā ar OSHA biroja krēslu roku balstiem jābūt šādām īpašībām:

 • Mīksts polsterēts materiāls
 • Pietiekami gari un plati, lai atbilstoši atbalstītu jūsu apakšdelmus
 • Regulējams augstums no 7 līdz 10,5 collām no sēdekļa
 • Noņemami (spēja tos pacelt vai nolaist)

10. Atzveltne

Maksimāla komforta labad ieteicams izvēlēties atgāžamu biroja krēslu, jo tas ļauj atgāzties uz priekšu vai atpakaļ atkarībā no Jūsu vajadzībām. ASV Vispārējo pakalpojumu pārvalde (GSA) - valdības organizācija, kas paredzēta atbalstīt citas federālās aģentūras - savā ceļvedī par ergonomiska biroja krēsla izvēli norāda, ka biroja krēsli ar atgāžamu atzveltni samazina slodzi uz muguru un augšstilbiem.

Izmantojot atgāžamu atzveltni, jūs varat periodiski izstiepties darba dienas laikā, nen pieceļoties kājās. Daži biroja krēsli pat ļauj nofiksēt atzveltni vēlamajā atgāztā stāvoklī. Vienkārši atbloķējiet atzveltni, atgāztieties atpakaļ, līdz atrodat perfektu pozīciju maksimālam komfortam, un pēc tam no jauna nofiksējiet to. Kad tas ir nofiksēts, tas nenosvērsies uz priekšu vai atpakaļ, ļaujot Jums izmantot biroja krēslu pašreizējā pozīcijā tik ilgi, cik vēlaties.

11. Garantija

Jo izturīgāks krēsls, jo labāka garantija. Iegādājoties jaunu biroja krēslu, neaizmirstiet pārbaudīt garantiju. Protams, ne visiem biroja krēsliem ir garantija, kas ir sarkanais karogs, kas norāda, ka ražotājs nav pārliecināts par sava produkta veiktspēju. Ja ražotājs nenodrošina garantiju biroja krēslam - vai arī ja ražotājs piedāvā nepietiekamu garantiju - Jums vajadzētu izvēlēties citu biroja krēslu.

Zināmiem biroja krēslu ražotājiem nav nekas neparasts piedāvāt saviem produktiem ilgāku garantiju.

Ergohuman ELITE GS biroja krēsliem ir 60 mēnešu ražotāja garantija, savukārt GROSPOL AIR biroja krēsliem ir īsāks laiks -  24 mēnešu garantija. Ja garantijas periodā kāda krēsla detaļa, uz kuru attiecas garantija, sabojājas, ražotājs to salabos vai nomainīs bez maksas.

Ja izvēlēsieties augstas kvalitātes biroja krēslu no kvalitatīva ražotāja, Jums, iespējams, nevajadzēsies iesniegt garantijas prasību. Tomēr garantija sniedz sirdsmieru, zinot, ka, ja kaut kas notiek ar jūsu biroja krēslu garantijas periodā, ražotājs to bez maksas salabos vai nomainīs. Izvairieties no veikaliem un pārdevējiem, kas pārdod biroja krēslus bez garantijas. Jums var paveikties un atrast augstas kvalitātes biroja krēslu, taču parasti ir iemesls, kāpēc daži ražotāji neatbalsta savus produktus ar garantiju - un tas ir tāpēc, ka viņu produkti priekšlaicīgi sabojājas. Lai izvairītos no šīm galvassāpēm, izvēlieties biroja krēslu ar spēcīgu ražotāja garantiju.

12. Cena

Cik daudz naudas Jūs plānojat tērēt jaunam biroja krēslam? Tāpat kā citas biroja mēbeles, arī biroja krēslu cena atšķiras atkarībā no tā zīmola, modeļa un veikala, kurā Jūs to iegādājaties. Budžeta klases biroja krēsli maksā zem 150 eiro, savukārt augstas klases biroja krēsli var maksāt virs 500 eiro vai vairāk.

Pat piemērots zemas klases biroja krēsls var kalpot gadiem ilgi. Tomēr, ja vēlaties iegūt augstāko līmeņa atbalstu, komfortu un aizsardzību pret muskuļu un skeleta sistēmas saslimšanām, izvēlieties vidējas vai augstas klases biroja krēslu. Šie krēsli parasti ir izgatavoti no izturīgākiem materiāliem un tiek nodrošināti ar papildu funkcijām, piemēram, regulējamiem roku balstiem un atzveltni, kā arī jostasvietas atbalstu.

Lielākoties biroja krēslu cenas nonāk zemāk minētajās kategorijās:

 • 100 – 200 eiro: šajā cenu diapazonā pieejami biroja krēsli ar vairākām ergonomiskām funkcijām, piemēram, regulējamu augstumu un atzveltnes slīpumu. Šie krēsli ir izturīgāki nekā zem 100 eiro diapazona krēsli, taču tiem joprojām var nebūt tik daudz regulēšanas iespēju kā dārgākiem krēsliem.
 • 300 – 400 eiro: šajā diapazonā atrodas vidējas klases biroja krēsli, kas ir labi piemēroti lielākajai daļai biroja darbinieku. Šiem krēsliem parasti ir regulējams augstums, atzveltnes slīpums, roku balsti un jostasvietas atbalsts. Tie ir izgatavoti no izturīgiem materiāliem un ir paredzēti, lai kalpotu vairākus gadus.
 • Virs 400 eiro: šajā cenu diapazonā atrodas augstas klases biroja krēsli, kas ir aprīkoti ar visām ergonomiskām funkcijām un izgatavoti no augstākās kvalitātes materiāliem. Šie krēsli ir paredzēti tiem, kas birojā pavada daudz laika un vēlas iegūt maksimālu komfortu un atbalstu.

Noslēgumā, izvēloties biroja krēslu, jāņem vērā daudzi faktori, tostarp materiāls, jostasvietas atbalsts, svara izturība, riteņi, izmērs, regulējams augstums, stils, gaisa caurlaidība, roku balsti, atzveltnes mehānisms un garantija. Visbeidzot, apsveriet cenu un izvēlieties biroja krēslu, kas atbilst Jūsu budžetam un nodrošina vajadzīgās funkcijas.

Ieguldot ergonomiskā un ērtā biroja krēslā, Jūs iegūstat vairāk nekā tikai vietu, kur sēdēt. Jūs iegūstat atbalstu mugurai un kaklam, kas palīdzēs samazināt muskuļu un skeleta sistēmas saslimšanu risku un uzlabot Jūsu vispārējo veselību un produktivitāti.

Publicēts  Atjaunots